top of page

MŮJ PROFIL

Mgr. IVONA METELKOVÁ
 

Jsem profesionální kouč, talent management konzultant a lektor se specializací na kariérní poradenství, talenty a silné stránky, komunikační dovednosti, motivaci zaměstnanců, Work-life balance a práci se stresem.

Baví mě propojovat koučink a technologie. S velkou vášní navrhuji pro své klienty nové koučinkové metody ve virtuální realitě. Jsem spoluzakladatelkou společnosti Jobs 2030.

Spolupracuji se společností Deli Life na programu Wellbeing, který je postaven na třech pilířích, které jsou úzce propojené a přináší komplexní rovnováhu pro každého člověka : zdravá strava, mentální zdraví a zdravý pohyb.

Vycházím se zvé 15ti leté praxe v oblasti řízení lidských zdrojů v IT společnostech a personálních agenturách HP, Microsoft, IBM, Manpower, kde jsem působila 7 let na manažerských pozicích (vedení týmu HR specialistů). V první fázi jsem klientovi partnerem a pomáhám mu vyjasnit jeho vizi a kroky vedoucí k jejímu naplnění. V další fázi inspiruji klienta k vykonání kroků, které ho dovedou k naplnění jeho nejhlubšího přesvědčení a cílů, k životu plnému rozvoje a úspěchu. Empatie, zájem o klienta a partnerství jsou základní atributy, které mě v mé práci vedou.
 

Teoreticky vycházím z práce světově uznávaných koučů jako je Marilyn Atkinsonová, John Whitmor, Roger Hamilton nebo Timothy Gallwey. Techniky kombinuji s poznatky, které jsem nasbírala z koučinkových výcviků, tréninků osobního rozvoje, ale také z mých pracovních zkušeností v oblasti řízení lidských zdrojů. Ráda doprovázím lidi v jejich rozvoji a růstu, baví mě komunikovat a povzbuzovat.

 

Vzdělání v oblasti koučinku jsem získala u renomované Erickson College a ve vzdělání stále pokračuji.

Princip koučování souzní s mým vnitřním nastavením a pohledem na život. Ke koučinku mě přivedla dlouholetá práce s lidmi, zájem o osobní rozvoj, touha žít smysluplný život, chuť pomáhat a využít co nejužitečněji své schopnosti a zkušenosti.

Vzdělání
 • 2018 - Talentový výcvik praktického využití Strengthsfinder 2.0®

 • 2017 - Týmový koučink v praxi, Koučink Centrum

 • 2016 - Erickson College International, Expanding Emotional Intelligence s Marylin Atkinson

 • 2014 - Erickson College International, TASC program je mezinárodně uznávaný certifikovaný program koučinku akreditovaný ICF (Mezinárodní federací koučů). Tento certifikovaný kurz je transformační program koučinku vytvořený na principu kombinace Solution Focused přístupu s klasickým koučinkem.

 • 2014 - Koučovací výcvik na Masarykově ústavu vyšších studií v Praze - Nadstavbový kurz pro kouče se zaměřením na Týmový koučink, Rodinný a párový koučink a Koučování na hraně.

 • 2012 - Specifický koučovací výcvik na Masarykově ústavu vyšších studií v Praze - Specifický trénink pro kouče. Program tohoto vzdělávacího programu je koncipován podle jednotlivých koučovacích kompetencí nastavených mezinárodní federací koučů ICF.

 • Univerzitní vzdělání v oblasti Vzdělávání dospělých - Andragogika.

 

Studium zaměřené na osobní rozvoj:
 • Dramatická výchova pro pedagogy, Improvizace - Sdružení pro tvořivou dramatiku, třísemestrální kurz DAMU.

 • Profesionální komunikace, Zvládání komunikačně obtížných situací, Work-life balance, Image Lab.

 • PVŠPS, Pražská psychoterapeutická fakulta - celoživotní vzdělávání.

 

Praxe
 • Přes 15 let praxe v oblasti řízení lidských zdrojů v IT společnostech. Působila jsem jak v IT startupech, tak v mezinárodních korporacích např. Talents Technology, Systinet, Microsoft, IBM, Manpower, Easy Software, eMan, Memodo.

 • Od roku 2012 profesionální koučink.

 • Od roku 2017 specializace na talent management a rozvoj silných stránek jak jednotlivců, tak týmů.

 • 7 let manažerské zkušenosti, vedení týmu HR specialistů. Koučovací praxe od roku 2012.

 • Interní koučink ve společnosti IBM,  projekt zaměřený na koučování absolventů VŠ, studentů a stážistů.

 • Spolupráce se společností Randstad.

 • Kariérní koučink pro ZŠ a SŠ.
   

Neziskový sektor

Spolupráce se společností Chance 4 Children na projektu Koučování pro dětské domovy. Pro pilotní projekt byl vybrán Dětský domov Žatec.

Spolupráce se společností Nadání a dovednosti na projektu JOB Start - kariérní poradenství pro ZŠ a SŠ.


DSC06429c-388x3880-0.jpg
ABOUT
Me

Mou vášní je objevování jedinečnosti v každém z nás. Věřím, že každý z nás má v sobě potenciál žít šťastný život. Jak v osobním životě, tak v práci. Mám obrovskou radost, když se nám spolu s klientem podaří najít skryté dary (talenty) a plně je rozvinout, překonat osobní bariéry a žít naplněný život.

Certifikáty
CSt-certifikat-IM.png
CoComp-certifikatIM.png
bottom of page