top of page

MŮJ PROFIL

Mgr. IVONA METELKOVÁ
 

Jsem profesionální kouč, talent management konzultant a lektor se specializací na kariérní poradenství, talenty a silné stránky, komunikační dovednosti, motivaci zaměstnanců, Work-life balance a práci se stresem.

Baví mě propojovat koučink a technologie. S velkou vášní navrhuji pro své klienty nové koučinkové metody ve virtuální realitě. Jsem spoluzakladatelkou společnosti www.jobs2030.com.

Vycházím se zvé 15ti leté praxe v oblasti řízení lidských zdrojů v IT společnostech a personálních agenturách HP, Microsoft, IBM, Manpower, kde jsem působila 7 let na manažerských pozicích (vedení týmu HR specialistů). V první fázi jsem klientovi partnerem a pomáhám mu vyjasnit jeho vizi a kroky vedoucí k jejímu naplnění. V další fázi inspiruji klienta k vykonání kroků, které ho dovedou k naplnění jeho nejhlubšího přesvědčení a cílů, k životu plnému rozvoje a úspěchu. Empatie, zájem o klienta a partnerství jsou základní atributy, které mě v mé práci vedou.
 

Teoreticky vycházím z práce světově uznávaných koučů jako je Marilyn Atkinsonová, John Whitmor, Roger Hamilton nebo Timothy Gallwey. Techniky kombinuji s poznatky, které jsem nasbírala z koučinkových výcviků, tréninků osobního rozvoje, ale také z mých pracovních zkušeností v oblasti řízení lidských zdrojů. Ráda doprovázím lidi v jejich rozvoji a růstu, baví mě komunikovat a povzbuzovat.

 

Vzdělání v oblasti koučinku jsem získala u renomované Erickson College a ve vzdělání stále pokračuji.

Princip koučování souzní s mým vnitřním nastavením a pohledem na život. Ke koučinku mě přivedla dlouholetá práce s lidmi, zájem o osobní rozvoj, touha žít smysluplný život, chuť pomáhat a využít co nejužitečněji své schopnosti a zkušenosti.

Vzdělání
 • 2018 - Talentový výcvik praktického využití Strengthsfinder 2.0®

 • 2017 - Týmový koučink v praxi, Koučink Centrum

 • 2016 - Erickson College International, Expanding Emotional Intelligence s Marylin Atkinson

 • 2014 - Erickson College International, TASC program je mezinárodně uznávaný certifikovaný program koučinku akreditovaný ICF (Mezinárodní federací koučů). Tento certifikovaný kurz je transformační program koučinku vytvořený na principu kombinace Solution Focused přístupu s klasickým koučinkem.

 • 2014 - Koučovací výcvik na Masarykově ústavu vyšších studií v Praze - Nadstavbový kurz pro kouče se zaměřením na Týmový koučink, Rodinný a párový koučink a Koučování na hraně.

 • 2012 - Specifický koučovací výcvik na Masarykově ústavu vyšších studií v Praze - Specifický trénink pro kouče. Program tohoto vzdělávacího programu je koncipován podle jednotlivých koučovacích kompetencí nastavených mezinárodní federací koučů ICF.

 • Univerzitní vzdělání v oblasti Vzdělávání dospělých - Andragogika.

 

Studium zaměřené na osobní rozvoj:
 • Dramatická výchova pro pedagogy, Improvizace - Sdružení pro tvořivou dramatiku, třísemestrální kurz DAMU.

 • Profesionální komunikace, Zvládání komunikačně obtížných situací, Work-life balance, Image Lab.

 • PVŠPS, Pražská psychoterapeutická fakulta - celoživotní vzdělávání.

 

Praxe
 • Přes 15 let praxe v oblasti řízení lidských zdrojů v IT společnostech. Působila jsem jak v IT startupech, tak v mezinárodních korporacích např. Talents Technology, Systinet, Microsoft, IBM, Manpower.

 • Od roku 2012 profesionální koučink.

 • Od roku 2017 specializace na talent management a rozvoj silných stránek jak jednotlivců, tak týmů.

 • 7 let manažerské zkušenosti, vedení týmu HR specialistů. Koučovací praxe od roku 2012.

 • Interní koučink ve společnosti IBM,  projekt zaměřený na koučování absolventů VŠ, studentů a stážistů.

 • Spolupráce se společností Randstad.
   

Neziskový sektor

Spolupracuji se společností Chance 4 Children na projektu Koučování pro dětské domovy. Pro pilotní projekt byl vybrán Dětský domov Žatec.


DSC06429c-388x3880-0.jpg
ABOUT
Me

Mou vášní je objevování jedinečnosti v každém z nás. Věřím, že každý z nás má v sobě potenciál žít šťastný život. Jak v osobním životě, tak v práci. Mám obrovskou radost, když se nám spolu s klientem podaří najít skryté dary (talenty) a plně je rozvinout, překonat osobní bariéry a žít naplněný život.

Certifikáty
CSt-certifikat-IM.png
CoComp-certifikatIM.png
bottom of page